Shane Schofield

From SGG WIKI

Jump to: navigation, search

NPC-P

Shane Schofield - K
Hodnosť: Chief Master Seržant
Pozícia: Vrchný poddôstojník na palube

Celé meno: Shane M. Schofield
Krycie meno: Strašiak
Pohlavie: Muž
Vek: 35
Výška: 175 cm
Váha: 75 kg
Vlasy: čierne
Oči: modré

Záznam:
Výcvik absolvoval v Quanticu.
V r. 1995 nadporučík
Člen posáky lietalovej lode Wasp
jeden z najlepších pilotov AH-1W /Kobra/
Nasadený v Bosne, počas akcie zostrelený a po 19 dňoch v lese zajatý Srbmi, bol mučený. Za údajnú špionáž mu Srbovia žiletkou prerezali viečka a zarazali mu aj do očí. Vyrezali mu na viečka + ... odtiaľ prezývka Strašiak. Mal vážne poškodené vonkajšie časti oka - zornicu a dúhovku. Po jeho oslobodení musel podstúpiť liečenie očí pomocou laserovej technológie u najlepšieho očného chirurgického tímu v univerzitnej nemocnici Johna Hopkinsa v Marilande. Musel však opustiť rady pilotov, napriek dokonalej práci chirurgického tímu na jeho očiach.

Na začiatku roka 1996 požiadal o prevelenie ku pozemnej námornej jednotke.

Opätovný výcvik v Quanticu.

Absolvované kurzy: od taktických zbraní, cez strategické plánovanie, používanie malých zbraní, kurs pre snajperov, potápačský kurz, boj muža proti mužovi...atď., atď. Menovaný za veliteľa námornej prieskumnej jednotky. r. 1996 - Účastník 2 denného seminára v Londýne pod vedením brigádneho generála Trevora J. Barnabyho - veliteľa SAS. Seminár bol určený pre veliteľov špeciálnych jednotiek.

Po istej tajnej akcii opustil rady členov armády USA.

Po zapojení sa do projektu Prometheus za asistencie Tokrov mu boli doliečené povrchové zranienia očí, takže už nevidno ani len jazvy, ktoré boli dlhodobou spomienkou na jeho zranienia z Bosny.

Napísal o sebe:
O tomto svojom rozhodnutí nebudem hovoriť. Mal som svoje dôvody. Tie reči, že som bol kapitánom SEALs, ako kecá ten nepodarený kuchtík, sú totálnym nezmyslom. Námorná priekumná jednotka nie je to isté čo aj jednotka SEALs.

Moje koníčky:
Nože. Milujem ich, ak sa to dá takto povedať. Mám v zbierke vyše 600 rôznych nožov.

Ďalej samozrejme kuchárčenie... Aj keď k tomu ma pôvodne dokopala moja manželka....

Prečo som znovu v tajnom projekte ako je Prometheus?
Pravdu povediac, mám jeden veľký dlh u plk. Ronsona a vzhľadom na môj výcvik som to mohol splatiť svojou účasťou na tomto projekte.

Personal tools
Navigation