Rasy

From SGG WIKI

Jump to: navigation, search

websiteunderconstructio.gif

Contents

Databáza kultúr:

Abydosania

Abydosania -

Antikovia

Antikovia - Veľmi vyspelá rasa. Antikovia boli členmi v "rade štyroch", ktorá zahŕňala 4 najvyspelejšie rasy(Antikov, Furlingov, Noxov a Asgardov) Boli tiež staviteľmi Hviezdnych brán a pravdepodobne predchodcami ľudí zo Zeme. Mnohí Antikovia nemali vlastné hmotné telo, ale existovali v tzv. povznesenej forme.

Asgardi

Asgardi -

Ascheni

Ascheni -

Cimmerania

Cimmerania -

Eurondania

Eurondania -

Furlingovia

Furlingovia -

Goa´uldi

Goa´uldi - Rasa dobyvateľov a zotročovateľov. Prebrali na seba totožnosti Egyptských bohov, vďaka čomu zotročovali, ľudí po celej galaxií vrátane Zeme. Vďaka vysokej technickej vyspelosti nemali veľké problémy ochrániť svoje záujmi, s výnimkou vnútorných bojov medzi goa´uldami. V skutočnosti je to forma parazitov, ktorí­ parazituju v tele hostiteľa.


Luciánska aliancia

Luciánska aliancia - Luciánská alliance je koalice složená z překupníků a žoldáků získávající moc z vákuu po Go'auldech.

Noxovia

Noxovia -

Orbánci

Orbánci - Vyspelá rasa využívajúca nanity a deti, tzv. Urónov na zrýchlené učenie. Zemi poskytli vlastný naquadahový generátor, ktorý sa neskôr ukázal ako vynikajúci zdroj energie.

Replikátori

Replikátori - Umelá mechanická rasa, pripomínajúca "železných chrobákov", no dokázali na seba zobrať aj iné podoby, dokonca neskôr aj ľudskú podobu. Replikátori boli úhlavnými nepriateľmi ako Goa´uldov, tak aj Asgardov a ľudí.

Reetou

Reetou -

Shawadaiovia

Shawadaiovia -

Tau´ri

Tau´ri (Pozemšťania) - Ich domovskou planétou je Zem. Majú k dispozícii dve Hviezdne brány, jednu ktorá bola vykopaná v Gíze ukrytú v Cheyennskom komplexe a druhú objavenú na Antarktíde, umiestnenú v Rusku. Tau´ri sú pravdepodobný potomkovia Antikov, ktorý opustili našu galaxiu pred 10 000 rokmi.

Tok´rovia

Tok´rovia - Rasa životným štýlom podobná goa´uldom, avšak odlišná v tom dôležitom smere, že na rozdiel od nich niesú rasou dobyvateľov, ale ochrancov a vedcov a nevydávajú sa za bohov. Keďže však niesú technicky na takej úrovni ako goa´uldi, nedokážu snimi otvorene bojovať a podnikajú skôř menšie útoky(sabotáže).V seriáli sa spriatelili s ľudmi a bojovali po ich boku proti goauldom

Tolláni

Tolláni - Rasa veľmi podobná pozemšťanom. Sú to vlastne ľudia s vyspelejšou technikou. Sú priateľmi Zeme. Ich domovská planéta je Tollana. Dokážu postaviť vlastnú bránu, alebo tiež iné pristroje (napr. pristroj na odzbrojenie, iontové kanóny, a i.). Majú tiež aj vlastné vesmírne lode, no v seriali sa veľmi nevyskytovali.

Únasovia

Únasovia -


Ori - Spoločenstvo povznesených bytostí, ktoré tvorili s Antikmi spojenectvo, avšak iba do určitej doby a pre nezhodu sa rozhodli postaviť na opačnú stranu. Ich konanie a úmysli su takmer totožné s Goa´uldami. Mali vytvorené vlastné náboženstvo, vďaka ktorému sa snažili podmaniť si čo najviac planét.

Wraithi - Rasa sídliaca z galaxii Pegas, spolu s Antikami. Dokázali poraziť Antikov pre svoje obrovské množstvo. Žijú na úkor iných bytostí na ktorých sa "kŕmia", aby získali životnú energiu.

//edit by tony

Personal tools
Navigation