Príručka kadeta USAFA

From SGG WIKI

Jump to: navigation, search

Táto príručka je určená kadetom, ktorí podstúpia výcvik na Akadémii pre budúce pôsobenie na SGC.


1. Ako sa bude hrať?
Túto otázku si položili viacerí, pravdu povediac aj ja na začiatku svojho výcviku. Po registrácii a nalogovaní Vám udrie do očí Herné menu a v ňom položka HRA (na pravej strane) .Tu bude prebiehať Váš výcvik, ak sa rozhodnete pre túto tímovú hru.


2. Čo uvidím?
No, určite žiadne postavičky ktoré budete nejako ovládať. Toto je textová hra, takže len text, maximálne ešte odkaz na mapu alebo iný typ obrázku, pre lepšiu predstavu. Teraz si mnohí položili otázku: "Čo za text?" Tak poďme k veci. Vo výcviku je možné vidieť 5 rôznych druhov príspevkov:
1. typ - to čo napíše Váš inštruktor alebo niekto z personálu Akadémie.
2. typ - to čo napíšu kadeti - čiže Vy a Vaši spoluhráči.
3. typ - SITUÁCIA - píše ju inštruktor alebo člen personálu Akadémie - odpoveď na činnosť kadetov, čo sa deje po príchode do danej lokality, miestnosti, čo máte v inventári atď.
4. typ - POSTAVA - opäť píše inštruktor alebo člen personálu Akadémie vo forme odpovede postavy na otázku kadeta počas hry, napr. seržant(inštruktor) na strelnici alebo na inom cvičisku, poprípade v učebni.
5. typ - to čo napíše niekto z velenia základne /pravdepodobne to bude 33joe - tvorca hry, alebo nejaký admin, či správca/.

 • 1.,2.,4. typy sú úplne bežné, 3. typ podľa Vašej činnosti, 5. typ uvidíte buď pri blížiacej sa katastrofe alebo jej opaku...:D

Nad týmito príspevkami, v popisku miestnosti môže byť umiestnený odkaz na zobrazenie mapy, obrázok alebo dôležité informácie týkajúce sa danej miestnosti. Tento odkaz alebo obrázok, či informácia sa tam nachádza počas celého Vášho výcviku. Čo zobrazuje? Záleží od postavy, ktorá ma danú miestnosť na starosti. Väčšinou je to obrázok danej miestnosti, mapa objektu a i.


3. Prečo je v niektorých príspevkoch iný typ písma a ako to mám spraviť?
Typ písma pomáha rozlišovať mezdi rôznymi činnosťami.
normálne - to čo hovorím
italic - to čo robím
bold - to čo kričím, alebo keď niekomu niečo adresujem

 • všetky druhy písma nájdete na lište podobnej lište vo Worde umiestnenej nad miestom, do ktorého píšete svoj príspevok

4. Čo mám písať?
Najjednoduchšia vec, "TO ČO ROBÍTE".
POZOR!!!
"TO ČO ROBÍTE", žiadne "to čo urobím až sa stane toto, alebo ono"


5. Kde je chyták?
Samozrejme nie je jedno KEDY a ČO napíšete. Odporúčam si prečítať pravidlá. Zároveň predkladám niekoľko príkladov pre lepšie pochopenie>
__________________________________
Príklad 1:
SITUÁCIA> Hráč 3 zastrelil teroristu stojaceho pred dverami cez okno. Terorista stojaci na druhej strane miestnosti sa bleskovo premiestňuje a strieľa na každý tieň, ktorý sa v tomto okne objaví.
Hráč 3> Znovu vstávam a strieľam cez okno dávkou na teroristu v miestnosti.
Dúfam, že každý pochopil, že to nebola najlepšia vec, a v ďalšej SITUÁCII bude oznámená smrť Hráča 3.
__________________________________
Príklad 2:
Hráč 1> Prehľadávam telo jaffu.
SITUÁCIA> Hráč 1 našiel u jaffu tyčovú zbraň a zak'nik'tel.
Hráč 2> Beriem si od jaffu zak'nik'tel.
STOP - NIE, NIE. Čo nenájdete, nemôžete zobrať. O čom neviete, alebo vám to ten, kto o tom vie neoznámi jednoducho nemôžete zdvíhať, používať, brať a pod.
Hráč 2> Ale veď som si to prečítal v situácii!
ÁNO, Hráč 2 si to skutočne mohol prečítať v situácii, ale táto situácia je odpoveďou veliteľa správcu(inštruktora) na činnosť Hráča 1 a IBA ON to môže oznámiť niekomu inému, alebo s takto nájdenou vecou manipulovať.
To isté sa týka rôznych rozhovorov s domorodcami a ďalších činností. VŽDY musíte rozlišovať komu je situácia adresovaná.
__________________________________
Príklad 3:
Hráč 1> Naťahujem záver svojej m4, nastavujem zbraň na automatickú streľbu a strieľam na protivníka. Až padne na zem začínam strieľať na druhého protivníka a po jeho zastrelení strieľam na tretieho.
Tak takouto činnosťou si nepomôžete.
Poďme na to podrobne:
Naťahujem záver svojej m4 - to je v poriadku +
nastavujem zbraň na automatickú streľbu - to je v poriadku +
a strieľam na protivníka. - to je v poriadku +
Až padne na zem začínam strieľať na druhého protivníka - to nie je v poriadku -
Musíte počkať na SITUÁCIU, aby ste zistili výsledok streľby, naviac ste pravdepodobne už minuli aj náboje.
a po jeho zastrelení strieľam na tretieho. - to už nie je absolútne v poriadku - - -
nečakali ste "Opäť" na SITUÁCIU, neprebili ste zbraň /m4 má zásobník na 30 nábojov, pri automatickej streľbe prídete o ne ani neviete kedy/, predpokladáte že protivník ešte stále nič neurobí.
Výsledok?
SITUÁCIA> Hráč 1 zastrelil prvého protivníka. Skôr než tento protivník spadol mu došli náboje a zvyšní dvaja nepriatelia ho zastrelili.
/Nie ste v úlohe žiadneho supermana s nekonečnou muníciou v zbrani, Aspoň tie pozemské po určitom počte výstrelov potrebujú vymeniť zásobník, inak ...máte problém/
__________________________________
Príklad 4:
Hráč 1> Beriem si do ruky phaser.
Hráč 1 je zrejme fanúšikom STAR TREKU. Pekné, ale v tejto hre na nič. Je ZAKÁZANÉ používať iné zbrane než ktoré sú vo filmoch s tematikou StarGate. Myslím však, že aj napriek tomuto zákazu je tu bohatý výber výzbroje.
__________________________________
Príklad 5:
SITUÁCIA > Hráči 1, 2, 3, 4 majú v inventári m4, glock18, nôž.
Hráč 1> Beriem si do ruky P90 a odisťujem.
SMOLA, aj keď je P90 prijateľná ako taká, rozhodne nie, keď ju NEMÁTE u seba v inventári, používanie vecí ktoré nemáte je tak isto ZAKÁZANÉ.
__________________________________
Príklad 6:
SITUÁCIA > Hráči 1, 2, 3, 4 sa vynárajú z lesa a zastavujú sa v blízkosti chatrče.
Hráč 1> Pozorne skúmam chatrč a opatrne kráčam k jej severovýchodnému rohu.
Hráč 5> Pomaly idem za Hráčom 1.
Teraz ste si pomysleli, že som urobil preklep pri “Hráč 5>” Nie je to preklep. Počas výcviku sa môže stať, že keď nebudete včas reagovať, nebudete sa chovať ako máte, tak niekoho z vás veliteľ výcviku nezaradí do misie, ale ešte to nebude na zrušenie hesla, poprípade 33joe to nestihne včas urobiť. Ak už máte nutkanie sa pripojiť do misie, resp. Vám to povolil veliteľ výcviku, urobte to inteligentne a najprv napíšte odkiaľ ste sa tam vzali, než začnete písať čo robíte.
Hráč 5> Čau, práve som prišiel:)))
No, tak takýto príspevok za inteligentný neoznačím, hovorte si čo chcete.


6. Čo nemám písať?
Príklad:
Hráč 1> Je tu niekto?
Hráč 2> Ja.
Hráč 1> Čo budeme robiť s tým maníkom?
Hráč 2> Neviem, omráčime ho?
Hráč 1> Kto?
Hráč 2> Ja.
Hráč 2> Priplazím sa k teroristovi a udieram ho pažbou zbrane do hlavy.
Ľutujem, tento dialóg až na posledný príspevok NEMÁ ČO HĽADAŤ vo výcviku. Na toto zdravenie sa, pýtanie sa či je tu niekto, dohadovanie slúži CHAT, ak ste viacerí hráči z výcviku súčasne prihlásení, poprípade si založte novú tému pod kolónkou FÓRUM. Takéto príspevky sa negatívne odrážajú vo vašom konečnom hodnotení a oddiaľujú termín Vášho ukončenia výcviku. Vulgárne slová a pod. tak isto nepatria do tejto hry a takéto príspevky môžu skončiť celkovým vylúčením z hry a odstránením vášho prístupového hesla.


7. Čo za hodnotenie? Prečo by mi mali oddialiť termín ukončenia výcviku, či dokonca zrušiť prihlasovacie heslo?
Hodnotenie - Každý inštruktor(veliteľ triedy) má svoju podobu hodnotiacej tabuľky, kde si značí kladné alebo záporné body ku činnosti každého aktívneho hráča.
Čo sa hodnotí? Viacero vecí: popis vlastnej činnosti, používanie neexistujúcich vecí, používanie vulgarizmov, neadekvátna činnosť, porušovanie pravidiel hry, používanie správneho typu písma ... Niektoré sú jednoznačne negatívne, iné pozitívne, niektoré majú možnosť kladnú aj zápornú.
Ak niektoré z týchto oblastí hodnotenia budete prehliadať, veľmi pravdepodobne vo svojom výcviku pobudnete dlhšie. Ak ich budete celkom prehliadať a nerešpektovať upozornenia na nesprávnu činnosť od inštruktora, je možné takéhoto nedisciplinovaného hráča vylúčiť z výcviku zrušením jeho prístupového hesla.
Ak sa dlho nehlásite a nepíšete príspevky a pred tým ste to neoznámili /som na týždeň mimo mesto a nebudem sa mať kde pripojiť, alebo niečo podobné/ môžete skončiť podobne.


8. Kedy a ako ma povýšia?
Táto problematika je popísaná podrobne inde (6.) [TU]


RADY:
- Keď už píšete príspevok, snažte sa, aby vyznel realisticky.
- Snažte sa podrobne opísať čo robíte.
- Keď máte v ruke zbraň, nezabudnite písať aj také činnosti ako: naťahujem záver zbrane, odisťujem, zaisťujem. (svojim spôsobom detail, ale viac vás vtiahne do hry a nemusíte byť potom sklamaný situáciou v ktorej vám napíšu že ste nevystrelili, lebo ste nemali odistenú zbraň)
- smajlíky sú pekná vec, ale poslať prázdny príspevok len s ním nie je najvhodnejšie.


P.S: Pevne dúfam, že na väčšinu Vašich otázok ste tu našli dostatočne uspokojivú a jasnú odpoveď.
Želám veľa úspechov v hre. jOOzo

            napísal: jOOzo                          vložil: Henri Bronson
Personal tools
Navigation