Meroka

From SGG WIKI

Jump to: navigation, search

Hlásenia z misií

Hlásenie o priebehu mimozemskej misie

Hlásenie číslo: 191205-160606

Hlásenie pre: Air Force Space Command

Hlásenie od: sgt. Samuel Fisher

Východzie informácie:
pozn.: Podal najvyšší veliteľ asgardskej flotily Thor.
Asi pred 500 rokmi sme objavili planétu s ľuďom podobnými bytosťami vo veľmi sľubnom vývojovom štádiu. Žiaľ, krátko po našom objave sa v tejto sústave objavili aj Goau'ldi. Po istých rokovaniach bola táto planéta začlenená do skupiny nami chránených planét, rovnako, ako sme dosiahli podobný štatút pre vašu planétu. Od doby, keď sa v našej galaxii objavili replikátori, sme tieto planéty museli chtiac - nechtiac ponechat ich osudu a môžeme im poskytnúť len veľmi symbolickú pomoc. Pred asi rokom naše komunikačné zariadenie na tejto planéte, ktorej v dobe objavenia obyvatelia hovorili Meroka, vyslalo núdzový signál a odmlčalo sa. Tento signál bol niečim spomalený a zoslabený natoľko, že k našim prímačom dorazil asi pred vašim týždňom. Pokiaľ sa ma chcete spýtať, ako vieme, že to bolo vyslané pred rokom, tak naše zariadenie vyslalo aj signál oznamujúci dátum odoslania správy podľa počítačov spojených s týmto komunikačným zariadením. K planéte bolo hneď vyslané prieskumné plavidlo s jedným asgardom, avšak stratili sme spojenie aj s ním. Posledný prijatý komunikačný signál bol z orbity nad planétou a dotyčný vedec oznámil, že všetko sa zdá v poriadku, nikde jeho senzory nezachytili nepriateľskú loď a chystá sa pristáť na planéte. Naša vrchná rada nie je ochotná riskovať ďalšieho našeho príslušníka, všetky naše zdroje sú stále viazané na boj s replikátormi, avšak je ochotná poskytnúť pre pozemšťanov niektoré technológie potrebné pre hladší chod tejto vašej vesmírnej lode, za vašu ochotu zistiť, čo sa na tejto planéte udialo, poprípade, pokiaľ to bude možné, máte nájsť našeho strateného vedca.

Ciele misie
- zistiť, čo sa stalo na planéte
- lokalizovať strateného asgardského vedca

Účastníci misie
2nd Lt. Colin Farell, sgt. Daniel L'amour, sgt. Samuel Fisher, corp. Miro Disciple, Ing. Fawkes, Samuel Rogerson

Priebeh misie

pozn.: Hlásenie je poskladané z neskorších výpovedí členov týmu, kostru tvorí výpoveď corp. Discipla, na ňu nadväzujú výpovede ostatných, ako boli oddelení. Hlásenia od 2nd Lt. Colin Farella a Samuela Rogersona nie sú v celkovom hlásení zahrnuté kvôli indisponovanosti.

BT-1
corp. Miro Disciple
Potom čo sme vyštartovali z Promethea teltac zachytil senzormi 3 signály. Podporučík vybral ten na najvychodnejšiom ostrove. Potom čo sme pristali na ostrove zamaskoval teltac a vtom do neho narazil nejaký muž čo práve išiel po ceste. Mužov zranený nos mu vyliečila žena, ktorá mala liečiace schopnosti. Muž potom vyriekol rečňovanku a odčaroval nám ňou teltac. Ten sme našli až po vyše dvoch týždnoch. Potom sme sa rozdelili. Podporučik so seržantom Fisherom šli za signálom na ostrove a my ostatní sme nasledovali rodinku čo nam odčarovala teltac. Dorazili sme až k dedine, ktoru strážil ďalší muž. Ten vyriekol rečňovanku a zhmotnil sa pred ním podporučík a seržant. Podporučik Farell na muža zautočil a ten ho rečňovankou poslal do Vortexu. Ten sme hľadali celý čas, no nik nam nevedel povedať nič bližšie ako že je to miesto kde je telo oddelené od mysli, nejaký druh vezenia. Potom nám ďalšiou rečňovankou odčaroval výbavu a až tak nás pustil do dediny. V dedine nás ubytoval jeden starec a strávili sme tam týždeň zarábaním si na cestu loďou na iný ostrov, lebo teltak bol preč. Po týždni sme sa vybrali na hlavný ostrov, ten bol celkom na západe.

Hneď v prvý deň nás natom ostrove prepadli, čo sme neskor zistili, že to je dosť bežná vec. A k tomu pri kostole, že sa nehanbili. Ja som dostal šípom do pľúc, seržant Fisher do krku a Rogersonovi rozpárali brucho mečom. Záchránili sme sa len použitím rečňovanky, ktorá nas premiestnila, na miesto kde nas potom nasmerovali ku klerikovi. Ten mňa a seržanta Fishera vyliečil rýchlo, ale Rogerson sa z toho nedostal za celú dobu čo sme boli na ostrove. Bol u klerika. Taktiež bol u klerika Valkyr ale v dosť zlom stave. Trvalo ešte týždeň než ho klerik vyliečil, lebo nepoznal asgardskú anatómiu. Lenčo sme vyšli von z domu klerika tak seržant Fisher vyriekol rečnovanku čo nám mala vrátiť ukradnutý mešec z peniazmi. Liečba u klerika nebola lacná. Miesto toho nám ale seržant zmizol pred očami. Najbližšie som ho videl až tuna na palube. Ostali sme pokope už len traja. Potrebovali sme zarobiť peniaze za liečbu tak sme sa nahlásili do cechu ochrancov. Tam nám dali zadarmo jesť a nechali nás prespávať. Raz sa námestím hlavného mesta prehnal sprievod a vtedy sa nám stratila technička Fawkes. Keďže sme ostali už len ja a seržant Speirs tak sme plnili úlohy pre cech aby sme si zarobili. V jeden deň keď pre nás nemali robotu, tak sme sa vybrali prehľadať ostrov,pretože jeden signál zachitil teltac aj tu. Ten nás zaviedol k poľu šľahúňov..to že boli mesožravé, to sme nevedeli až kým sme sa nevybrali cestou uprostred. Seržant Speirs išiel prvý tak ho chytili, ja som stihol vybehnúť von. Vtedy sa mi stratil aj on, mylel som že zomrel. Najbližšie som ho videl tiež až tuna na palube. Tak som ostal sám a s dostatkom peňazí aj po vyplatení dlhu u klerika. Par dní som ešte strávil na ostrove a každý deň ma ňprepadli...a nie len raz. Potom ma raz ráno zobudila hliadka strážcu a dotiahli ma do prístavu. Tam som sa konečne stretol opeť s Fawkes a Valkyrom. Strážca nám vybavil loď na južný ostrov.

Na južnom ostrove sme našli labyrint. Boli tam miestnosti s roznym poctom východov. Východ z miestnosti tvorilo silové pole ktorým s dalo prejsť ale nedalo sa cez neho vidieť. A k tomu boli všetky miestnosti rovnaké. Skoro som sa z toho zbláznil, ale nakoniec som prišiel nato ako to funguje a dostal som sa do vnútra ostrova, kde bola sopka. V láve bolo niekoľko ostrovčekov pospájanými teleportmi. Na jednom z nich sme našli Teltac. Kym sa Fawkes snažila dorozumieť s Valkyrom, tak ja som sa snažil dostať do teltacu, ktorého predna časť bola nad lávou. Keď som palicou čo som mal z cechu skušal hlbku lávy, tak som do nej skoro padol. A práve vtedy ste ma teleportom dostali na palubu.


sgt. Samuel Fisher
Teda najprv sme išli s podporučíkom Farellom k miestu havárie asgardského plavidla. Po príchode na miesto a kvôli neschodnosti terénu spôsobenej práve tou haváriou, sme sa rozhodli celé miesto obísť. Potom som sa pokúsil preniesť nás na koniec brázdy, spôsobenej dopadom plavidla a na začiatku ktorej sme sa ocitli po obídení, pomocou rečňovanky. No nepodarilo sa to a ocitli sme sa pravdepodobne na nejakom inom ostrove. O pár chvíľ na to sme boli prenesený späť k celému tímu, ako už spomenul desiatnik Disciple.

Ďalej ma oddelilo od zvyšku tímu, keď som sa pokúšal privolať späť náš mešec. Po tom, čo ma prenieslo, som sa ocitol v nejakej tmavej jaskyni, ktorá sa neskôr ukázala byť dúpäťom Grepaxov, čo je vlastne akási obdoba kríženca geparda a psa. S pomocou improvizovaných zbraní, ktoré som si vyrobil, sa mi podarilo dostať sa von z jaskyne. Vonku som po krátkej chvíli stretol ďalšieho človeka, ktorý podľa toho, čo mi povedal, tiež uviazol na ostrove ako ja. Jeho meno bolo Thork. Vyliečil mi niektoré moje zranenia, ktoré som utŕžil v jaskyni a zobral ma do svojej chatrče, kde vysvitlo, že našiel na ostrove nejakú čudnú vec, zakopanú v zemi. Na môj podnet, sme ešte v ten istý deň išli to niečo vykopávať. Odkryli sme DHD a potom o niekoľko dní som vykopal celú bránu. Tam som našiel aj tyčovú zbraň. Ako som medzičasom zistil, určite som sa nenachádzal na rovnakom ostrove, ako predtým. Teda som sa pustil do stavby plte, aby som sa nejako dostal z toho ostrova. Rečňovanky, ktoré by mi mohli pomôcť dostať sa preč, žiaľ na tomto ostrove nefungovali. Plť som dokončil, no Thorka som našiel pár dní predtým mŕtveho. Tak som odplával z ostrova a po priblížení sa k inému ostrovu, som bol nútený sa pokúsiť k nemu doplávať, keďže morské prúdy niesli moju plť zlým smerom. Vo vode, keď som sa už približoval k ostrovu, na mňa zaútočila akási príšera, no tesne pred tým, ako by ma bola zožrala, som bol prenesený na palubu.


sgt. Daniel L'amour
Keď sa okolo mňa začali oväzovať tie rastliny, napadla mi na um jedna rečnovanka. Po jej odrieknutí ma odkolesilo nejaké svetlo a zrejme ma to teleportovalo na nejaký ostrov. Ostrov bol zrejme ďaleko od iných, lebo som nevidel nikde pevninu ani žiadne lode.

Po dlhšom bádaní na ostrove som natrafil nie na ľudí, alebo priateľské formy života, ale na nejaký druh hmyzu ak to tak môžem nazvať. Boli to akési miniatúrne chrobáky, ktoré mali svoje spoločenstvo v presne vymedzenom kruhovom tvare. Tento hmyz bol pravdepodobne všežravý, čokoľvek som hodil do ich spoločenstva, za pár sekúnd to ten hmyz akoby zožral. Tak som prišiel aj o moju zbraň, to bola klasická cechová palica.

Keďže sa spomínalo, že teltak bol v pekle, alebo na miete kde je veľmi horúco, napadla mi sopka. A v diaľke ostrova bola hora, no či to bola sopka to sa mi nepodarilo zistiť. Po neúspešnom výstupe na vrchol hory som takmer zomrel na nedostatok jedla. Zdroj vody som našiel na úpätí hory.

Tak som začal znovu blúdiť ostrovom až som nakoniec natrafil na podivný monolit so vsadeným červeným kameňom. Hneď ma napadlo, že to môže byť nejaké asgardské teleportačné zariadenie a zrejme som mal pravdu, lebo ma to teleportovalo do nejakej jaskyne. V jaskyni sa mi zjavil hologram a začal niečo rozprávať. No nerozumel som mu ani jediné slovo. Zrejme to bola asgardčina alebo antičtina.

V jaskyni som objavil zopár priechodov, ktoré viedli do ďalších častí jaskyne. Pozdejšie sa ukázalo, že to je labyrint a už som bol vyčerpaný a hrozila dehydratácia. No naďalej som sa snažil nájsť východ z jaskyne, no neúspešne. Zrazu jaskyňu zahalila čiernočierna tma, a bola fakt čiernočierna. Mal som pocit že som oslepol. V hlbinách jaskyne sa ozývali nejaké zvuky, ktoré som nevedel identifikovať. Blúdením tmou som narazil na mietnosť, kde zavalilo priechod nazad hneď ako tam vošiel. Zrejme v mietnosti bola nejaká veľká obluda, musela byť fakt veľká, lebo všetko dunelo a zem sa triasla. Ustúpil som k stene a začul praskajúcu klenbu mietnosti ako sa láme a odlupuje. A vtedy som sa ocitol na Prometheovi. Ten padajúci strop by ma takmer iste usmrtil.


Ing. Fawkes
Bola som unesená, keď sme šli s Disciplom a Spiersom mestom. Nevedela som, kam ma vzali, no vedela som, že to nebude dobré. Po čase som bola prevezená na hrad ku Strážcovi Meroky, kde som sa dozvedela, že ma vlastne vykúpil.

Od Strážcu som sa dozvedela kopu informácií, ktoré by mohli byť užitočné pre záchranu Farella, či nájdenie Teltacu. Bol taktiež taký láskavý a dostal ma na iný ostrov, za Owenom, človekom, čo vedel viacej o mieste, kde by sa mohol nachádzať Farell.

Ďalší deň som bola odvezená na hlavný ostrov, kde som sa stretla s Disciplom a ďalej sme pokračovali spolu.

Keď sme sa ocitli v labyrinte, Disciple išiel hľadať cestu prvý, po chvíli sme ho aj s Valkýrom nasledovali. Po menšom blúdení sme ho aj našli pri teltacu. Zatiaľ, čo Disciple vymýšlal spôsoby, ako sa dostať ku teltacu, som sa snažila dorozumieť s Valkýrom a potom som bola už len prenesená na Promethea.

npc. Valkyr
Zdravím Vás. Moje meno je Valkyr a bol som vyslaný vrchným veliteľom asgardskej flotily Thorom na prieskum planéty, ktorú vy voláte Meroka. Na našej planéte zachytili núdzový signál, ktorý bol zachytený s istým časovým posunom nezodpovedajúcim vzdialenosti a sole signálu, ktorý by sme pôvodne očakávali. Žiaľ, bolo možné sem vyslať len malú prieskumnú loď, ktorú som pilotoval. Po prvotnom prieskume z povrchu planéty som lokalizoval našu základňu pomocou našich senzorov a ešte jeden neznámi signál na hlavnom ostrove súostrovia ktoré spadá pod vládu Strážcu Meroki. Pri vstupe do atmosféry došlo z nejakej príčiny k skratu automatických systémov a kým som stihol zapnúť núdzové okruhy... nezadržateľne som sa blížil k jednému z ostrovov.

Aj keď sa o nás tvrdí, že máme výbornú pamäť, následné obdobie je pre mňa značne zahalené. Bol som u nejakého ľudského liečiteľa. Jednoznačne však nemal skúsenosti s našou rasou a tak moja liečba, predpokladám z dôvodu havárie bola o niečo dlhšia. Počas toho obdobia ma pár krát navštívil aj osobne Strážca Meroki... avšak jednoznačne sme narážali na jazykovú bariéru a ich telepatické pokusi sa mi darilo blokovať...

Jedného dňa ma odviezli na loď, kde som sa stretol s dvoma pozemšťanmi a následne som bol odvezený na nejaký ostrov.

Popis labyrintu zo silových polí a blúdenie tými podzemnými jaskyňami s roztavenou lávou už popísali vaši ľudia, takisto ako aj našu záchranu.

Prejdem teda k zisteniam z našej základne, kam sme boli taktiež prenesený pomocou teleportu z paluby vašej lode.

Záložný počítač našej výskumnej základne má v záznamoch údaje o veľmi silnom dilitačnom časovom poli. Prevažne pôsobí zrýchľujúco. Niekedy je to len 1:2 inokedy je to aj pomer 1:4000.
Teda 1 deň na Zemi mohol byť aj 4000 dní na Meroke. Núdzový signál naša základňa vyslala z dôvodu napojenia sa neznámeho odberného zariadenia na generátor základne a následné porušenie bezpečnosti základne. V tom čase došlo k výpadku vnútorných senzorov a tak počítač nezaznamenal presne čo narušilo obranný systém. Pre silné senzorické pole, ktoré malo na starosti vyplnenie rečňovaniek bola väčšina našich senzorov silne rušená, nakoľko sa jedná o takmer identický senzorický systém pracujúci na rovnakých princípoch a vlnových dĺžkach.

V každom prípade, keď sa mi podarilo dostať k našemu zariadeniu zapol som núdzový zdroj, čiastočne odblokoval senzory a vďaka tomu som mohol nájsť jedného pozemšťana v nejakom podzemnom komplexe. Pomocou teleportu na základni som ho preniesol k našej skupine.
Následne som lokalizoval dva ďalšie zdroje signálu. V jednom sa nachádzalo zariadenie na rečňovanky so senzorovou aparatúrou. Jednalo sa o niečo starší náš systém kdejako pospájaný. Vypol som ho a odpojil od zdroja v našej základni, ako neskôr vysvitlo.
Druhý signál ma priviedol k onomu dilitačnému zariadeniu. Najprv som ho znovu nastavil tak, aby išiel čas v pomere 1:1 a následne som ho vypol pomocou prenosnej konzoly. Dúfam, že sa to nikomu tak skoro nepodarí zprevádzkovať. Na základe inštrukcií od veliteľa Thora som tesne pred prenesením na palubu lode zapol autodeštrukciu našej základne na Meroke, aby nedochádzalo k ďalším podobným incidentom.

BT-2
npc. Veliteľ BT-2
Môj tím na základe Vašeho rozkazu sa za asistencie asgarda a inžinierky Fawkes preniesol pomocou teleportu na planétu. Vďaka prítomnosti pani inžinierky sme vyzdvihli člena BT-1 Rogersona od nejakého Prevora a v príhodnú chvíľu sme ho prepravili pomocou teleportu späť na palubu Promethea. Druhý výsadok bol na žiadosť Valkyra uskutočnený na asgardskú základňu. Tam sme však boli len symbolickou pomocou pri dočasnom osvetľovaní ovládacích prvkov do doby než sprevádzkoval osvetlenie. Po nejakej činnosti na ovládaní bol k nám prenesený pomocou teleportu podporučík Farell. Bol v bezvedomí a mal zosivené vlasy. Potom na nejaký čas asgard sa premiestnil mimo náš sprievod a po návrate na základňu nás znovu premiestnil pomocou teleportu na palubu Promethea. Po príchode na palubu lode sme premiestnili ako Rogersona, tak aj podporučíka Farell na ošetrovňu.

Záver
Primárny, rovnako ako aj sekundárny cieľ misie boli kompletne splnené. Celá misia značne prospela k upevneniu diplomatických vzťahov s Asgardmi.

Prílohy
Lekárska správa
Samuel Rogerson - počas misie bol prebodnutý mečom do oblasti brucha.
Vnútorné krvácanie do oblasti brucha.

Colin Farell - Po 17 dňovom pobyte vo Vortexe sa na palubu Promethea vrátil s totálne sivými vlasmi. Pretrvávajúce močné mory z tohoto obdobia.

Miro Disciple - prebodnutá pravá časť pľúc šípom
popálenina druhého stupňa na stehne pravej nohy od vyprsknutého kúska lávy.

Samuel Fisher - prebodnuté hrdlo šípom, tesne pod ohrizkom
zranenie pravej nohy Gretoxom - 4 asi 20 cm dlhé šrámy 1cm hlboké od zasiahnutia labou zvieraťa.

Daniel Speirs - bez zmeny zdravotného stavu

Fawkes - bez zmeny zdravotného stavu

Odporúčania
Plukovník Ronson z dôvodu zdravotného stavu podporučíka Colina Farella a na základe jeho odporúčania presunul povinnosti veliteľa BT-1 na seržanta Speirsa.

Personal tools
Navigation