IRC

From SGG WIKI

Jump to: navigation, search

Contents

IRC / MIRC

Čo je to IRC?

IRC (Internet Relay Chat) je virtuálne miesto, kde sa ľudia stretávajú, kam chodia z celého sveta aby sa stretli a rozprávali sa, vlastne - písali. Ako používateľ spustí mIRC; malý program, ktorý sa pripojí k danému serveru v IRC sieti. Všetky servere su prepojené a posúvajú správy od používateľa k používateľovi v celej IRC sieti. Môžete sa zúčastniť diskusií v jednej z tisícok skupín IRC kanálov, na jednej zo stovák IRC sietí, alebo len hovoriť v súkromí s rodinou alebo priateľmi, kdekoľvek na svete sú. Objavíť obrovskú rozmanitosť ľudských záujmov, myšlienok a kto vie čoho ešte, na IRC. Doba keď som do mIRC pozeral denne apr hodín a dokonca pracoval na vlastnom botovi,atď..a mal všetky tieto"omáčky"v rukáve teraz to musím tahať zo seba ako z chlpatej deky a vyhľadávať na nete.. ale ak niekto chce dúfam že mu tento úvod pomôžez,neskôr sa stačí už len pyťať ľudi na ICQ,..;-)

Kde stiahnem IRC klienta?

Stianutie je to najjedoduchšie,stiahnete si ho napr.na:

>>> Pozn. Dá sa stiahnuť už aj vopred nastavený klient, ale ja som mal rovnaké problémy rozchodiť aj taký ale taký, už ani nepametám kde bola chyba ale to neznamená že aj vy ju budete mať.

Ako sa pripojiť na mIRC?

Keďze táto stránka patri pod hb.sk(SGG),ktorá ma aj vlastný mIRC kanál(na kt.som uz ja bohužila veľmi dlho nebol..pretože vždy keď je niekde dosť ľudí vznikne nezhoda a niekedy sú nasledky trvalé..)ale nenechajte sa odradiť a hor sa tam!:)
Ak sa chcete priamo bez použitia IRC programu na kanál:

Prvé spustenie mIRC :

mIRC detaily,.. proste OT:

Doplnky a Linky:

Personal tools
Navigation